Taylor Swift yeni albümü “The Tortured Poets Department” ile rekorlara imza attı

T24 Dış Haberler

Geçtiğimiz yıl başladığı “The Eras Tour” dünya turu ile ses getiren sanatçı Taylor Swift, yeni albümü “Tortured Poets Department” 200 milyon dinlenme ile “bir günde en çok dinlenen albüm” ve “bir günde en çok dinlenen sanatçı” rekorlarını kırdı. 

Kendi rekorunu kırdı

Yayınladığı her albümü ile rekorlara imza atan sanatçı sektör içerisinde kendisi ile yarışıyor. Bu albümü yayınlandığı ilk günde en çok dinlenen albüm rekorunu da kıran Swift, 21 Ekim 2022 tarihinde çıkardığı Grammy ödüllü “Midnights” albümü ile aynı rekora imza atmıştı.

Spotify’ın yayınladığı son verilere göre yayınlanışının 12. saatinde 200 milyon dinlenmeye ulaşmayı başardı. Final verilerin açıklanması ile rekorunu daha da genişletme fırsatı olan Swift, yayınlandığı gün en çok dinlenen albümler arasında ilk 3’ün sahibi konumunda bulunuyor.

Hayranlarına sürpriz

16 şarkılık orijinal albümün yayınlanmasının üzerine 15 şarkılık “The Tortured Poets Department: The Anthology” adlı ikinci bir albüm ile hayranlarına sürpriz yapan sanatçının önümüzdeki hafta listeleri domine etmesi bekleniyor. Bu albüm ile 14. kez Billboard listelerinde 1 numaraya yerleşmesi beklenen Swift’in, en çok 1 numaralı albüme sahip sanatçılar listesinde Jay-Z ile sıralama olarak eşitlenmesi bekleniyor.

Satış potansiyeli çok yüksek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x